Teledyski, lata ’70 ’80 i ’90, a także wiek XXI

We will ROCK YOU!

tragedia!! Odwołano koncert Queen

Posted by Szemhazaj w dniu Kwiecień 3, 2008

Fundacja Gdańska, organizator koncertów z cyklu „Przestrzeń Wolności” – wpisanych już na stałe w kalendarz kulturalny Polski – zmuszona jest wycofać się z organizacji koncertu Queen (fot. AFP) + Paul Rodgers, który miał odbyć się 20 września 2008 r. w Stoczni Gdańskiej, w kolejną rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych 1980.


Decyzję tą jesteśmy zmuszeni podjąć z powodu wycofania się z projektu wyłącznego sponsora koncertu.

Decyzja sponsora jest dla nas niezrozumiała, tym bardziej, że rozmowy na temat koncertu zespołu Queen + Paul Rodgers w Gdańsku prowadzone były od września 2007 r., a w grudniu 2007 roku, za wiedzą i pisemną zgodą sponsora, Fundacja Gdańska zaprosiła Queen do Gdańska na kolejny koncert w rocznicę Porozumień Sierpniowych. Niestety, obecna zmiana decyzji sponsora zmusza nas do wycofania się z realizacji koncertu.

Za zaistniałą sytuację przepraszamy wszystkich fanów Queen oraz Paula Rodgers’a, a także osoby zainteresowane koncertem tego legendarnego zespołu.

Fundacja Gdańska corocznie organizuje koncerty gwiazd światowego formatu z cyklu „Przestrzeń Wolności” w celu upamiętnienia obchodów związanych z rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych 1980 roku, mając na uwadze rolę, jaką te wydarzenia odegrały dla powstania demokracji w Polsce i na świecie.

26 sierpnia 2005 roku, aby uczcić okrągłą rocznicę 25 lecia Sierpnia 80′ Fundacja zorganizowała koncert Jean Michel Jarre’a „Przestrzeń Wolności”. W koncercie tym uczestniczyło 120 tysięcy widzów, a oglądało, dzięki zaangażowaniu Telewizji Polskiej, 5,5 miliona telewidzów.

W roku 2006 głównym wydarzeniem obchodów kolejnej rocznicy Sierpnia był koncert głosu i gitary Pink Floyd – Davida Gilmoura z zespołem. Obejrzało go ponad 50 tysięcy widzów. Artysta ten, współzałożyciel zespołu Pink Floyd, wystąpił na jedynym koncercie w Polsce z okazji 26 rocznicy powstania Solidarności ” Przestrzeń wolności – zaczęło się w Gdańsku”. W repertuarze znalazły się najbardziej znane utwory z repertuaru Pink Floyd oraz ostatniej płyty „On An Island”.

Przy współpracy Fundacji Gdańskiej z PKO Bankiem Polskim w roku 2007 kolejną „Przestrzeń Wolności” uczcił swoim występem Rod Stewart.

Idąc wzorem lat ubiegłych, zaprosiliśmy na rok 2008 kolejne gwiazdy światowego formatu.

„Przestrzeń Wolności 2008” uświetnić miała grupa Queen.

QUEEN W GALERII ZDJĘĆ

Reklamy

Jedna odpowiedź to “tragedia!! Odwołano koncert Queen”

  1. fantastic said

    hmmm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: